Neměli bychom se ho bát

Ještě ku sčítaní lidí v ČR

(Britské listy 21. 2. 2000)

 

Zdá se, že ve "věci sčítání lidí, domů a bytů" nám stále uniká, že už přece jenom žijeme v "demokratickém a právním státě". Kdo nechápe, ať se podívá do tzv. kompetenčniho zákona {č.. 2/1969 Sb. v asi šedesáti novelách}, kde zjistí, že Český statistický úřad je samostatným nezavislým úřadem, jehož předsedu jmenuje {tak jako např. soudce, radu ČNB a celou řadu dalších nejvyššiích úředníků státní správy} president ČR. ČSU je samostatná příspěvková organizace, ktera si musí od jiných státních organů státní správy, ale i samosprávy vše koupit, tedy i zaplatit, a dle noveho sčitacího zákona už ale informace ze sčitani nesmí dál prodávat.

A ještě něco:

Víme vůbec, kolik je u nas cizinců? A to hlavně tech nelegálních, zejména z tzv. východniho bloku, a předevšim ze SSSR? Navadí i jejich sečtenií také nekomu? Mozna i těm bývalým ze SSM, ale i jiným, kteří najednou dělaji kolem všeho takový kravál. Jsme tedy opravdu státem paranoiků, nebo chce tuto paranou jenom někdo záměrně vyvolávat?

Poznámka:

Na tento článek mi přišla řada reakcí "elitních"čtenářů Britských listů, mezi nimiž se třpytila perla od Štěpána Kotrby v tomto doslovném znění: "Pane Mašito, jste idiot.".